Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła

Aktualność

41-latek uprawiał konopie indyjskie w osiedlowym garażu

41-latek uprawiał konopie indyjskie w osiedlowym garażu

Mińsk Mazowiecki / 09 kwietnia 2017

Dzięki czujności mińskich wywiadowców, zlikwidowano nielegalną uprawę konopi, która znajdowała się w prywatnym garażu na jednym z mińskich osiedli. Wywiadowcy „niczym po nitce do kłębka” dotarli do miejsca, w którym „dojrzewały” rośliny.

Policyjni wywiadowcy podczas patrolu jednego z mińskich osiedli mieszkaniowych, zauważyli podejrzanego mężczyznę, który kilka razy otwierał i zamykał drzwi garażu. Mężczyzna zachowywał się dość nerwowo, tak jakby nie chciał, aby jakiś przechodzień bądź mieszkaniec zauważył, co możne znajdować się w środku.

Podejrzanie zachowanie nie uszło jednak uwadze wywiadowców. Policjanci najpierw znaleźli przy mężczyźnie zawiniątko z marihuaną, a później dokładnie sprawdzili opisywany garaż. Odkryli tam pomieszczenie, w którym to w specjalnych warunkach „dojrzewały” rośliny konopi, a w pojemnikach suszyły się ścięte łodygi i liście.

Policjanci zabezpieczyli między innymi 10 donic z roślinami oraz wytworzoną już marihuanę w postaci wysuszonych liści oraz łodyg konopi. Wstępne badanie narkotesterem potwierdziło w zabezpieczonych roślinach i suszu obecność substancji narkotycznych.

Podejrzany trafił do policyjnego aresztu, a później usłyszał zarzut uprawy konopi, wytwarzania z niej środków odurzających w postaci marihuany i zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

41-latkowi za samo tylko posiadanie znacznej ilości środków odurzających, może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Mińsku MazowieckimZapisz się na nasz darmowy Newsletter i bądź na bieżąco!  •  Dołącz do nas na Facebooku!


Zaloguj poprzez Facebook
Bądź na bieżąco!
 

Zapisz się i otrzymuj powiadomienia o nowych aktualnościach na naszej stronie!

Jesteśmy również na Facebook'u!

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Facebook Newsletter